January 2017 (3)

Monday, January 30 2017

Organizacja pracy projektanta graficznego

Wielu projektantów graficznych wykonuje tak zwany wolny zawód. W takim przypadku konieczna jest dobra organizacja pracy. W innym przypadku, trudno jest dotrzymać terminów.

Continue reading

Tuesday, January 24 2017

Zapoznaj się z treścią licencji, zanim zastosujesz wybrany font

Darmowe fonty to coś, z czego korzystam każdego dnia, a dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru, tworzone przeze mnie projekty wyróżniają się oryginalnym wyglądem, który przykuwa uwagę. Font jest zestawem zaprojektowanych znaków, które zostały zapisane w postaci elektronicznej. To właśnie z nich korzystamy, tworząc tekst czy też grafikę. Zazwyczaj są one jednak objęte prawami autorskimi co oznacza, że możliwość ich wykorzystania zależy od zgody autora danego fontu. Jak to więc jest z tymi licencjami?

Continue reading

Monday, January 16 2017

Fotografowanie kwiatów

W swojej okolicy mam stosunkowo mało ciekawych obiektów do fotografowania. Dlatego zdecydowałam się na robienie zdjęć kwiatom, których w pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest bardzo wiele. Pewnego dnia wybrałam po prostu odpowiedni moment i fotografowanie kwiatów zaczęło mi się bardzo podobać. Było to związane z bardzo sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi do fotografowania, a także doskonała prezencją wybranych przeze mnie roślin. Obecnie tworzę zarówno szerokokątne ujęcia, jak i różne abstrakcyjne zbliżenia na kwiaty.

Continue reading