April 2017 (6)

Saturday, April 22 2017

Ulotka reklamowa – jaki format i jak ją zaprojektować?

Każda firma chce wyróżnić się na tle konkurencji – mogą tego dokonać albo za pomocą chwytliwego hasła reklamowego, ciekawego koncepcyjnie logo lub kolorowej, przyciągającej spojrzenia ulotki reklamowej.

Continue reading

Wednesday, April 19 2017

Tło w fotografii reklamowej

Odkąd zajęłam się fotografią reklamową, odkrywam coraz to nowe techniki i metody na najbardziej efektowne przygotowywanie moich prac. Wciąż szukam swojego stylu, ponieważ wykonuję przede wszystkim proste zlecenia, opierające się na obróbce graficznej fotografii produktowych. Kluczowe znacznie w moim przypadku miała nauka odpowiedniego doboru tła do każdego fotografowanego i edytowanego obiektu.

Continue reading

Sunday, April 16 2017

Projektowanie wizytówek – step by step

Wiele firm decyduje się na zamówienie najtańszych wizytówek, które nie wyróżniają się ani interesującą grafiką, ani wysokiej jakości materiałem. Gotowe szablony na papierze o niskiej gramaturze nie są dobrą reklamą. Czy takie podejście do jednego z najważniejszych elementów kształtujących wizerunek przedsiębiorstwa w gronie klientów jest dobre?

Continue reading

Thursday, April 13 2017

Szkice krajobrazowe

Z okazji wydana bogatego leksykonu poświęconego historii mojego miasta, wydawnictwo złożyło mi propozycję wykonania postarzanych grafik przedstawiających krajobrazy pobliskiej okolicy. Ponieważ bardzo dawno nie rysowałam tego typu rzeczy, początkowo miałam duże wątpliwości. Po pierwsze musiałabym umiejętnie podrobić nieco archaiczną kreskę, a po drugie wykonanie zadania zajęłoby bardzo dużo mojego cennego czasu.

Continue reading

Monday, April 10 2017

Jak udało mi się usprawnić realizację zamówień?

Grafiką reklamową zajmuję się od kilku lat. Początkowe niepowodzenia w branży – przede wszystkim projekty niezgodne z życzeniami klientów bądź niedostosowane do ogólnych standardów – nauczyły mnie przywiązywać uwagę nie tylko do własnego pomysłu, ale też możliwości leżących po stronie klientów. Niewielu wie, jak poprawnie przygotować materiały reklamowe, zwłaszcza broszury, plakaty czy ulotki. To na mnie osobiście spoczywa odpowiedzialność rozwiązania za nich wszelkich kwestii związanych z pełną realizacją graficznej strony zamówienia.

Continue reading

Tuesday, April 4 2017

Fotografowanie ceremonii ślubnej

Otrzymałam zlecenie na wykonanie sesji ślubnej. Wcześniej para została sfotografowana w plenerze przez innego fotografa, który następnego dnia musiał zrezygnować. Nie przepadam za takimi sytuacjami, ponieważ lubię przeprowadzać całe zlecenie po swojemu. Okazało się jednak, że sesja plenerowa poprzedniego fotografa była bardzo dobra. Pasowała również do mojego stylu, więc pozostało mi jedynie zgodzić się i wykonać sesję podczas ceremonii.

Continue reading