Wednesday, March 21 2018

Zaproszenie na...

Otrzymaliście kiedyś na pewno zaproszenie na jakąś bardzo ważną imprezę. Mogło to być wesele, urodziny, imieniny albo może jakaś impreza w Waszej firmie, gdzie obowiązywały stroje wieczorowe. Na taka zabawę wstęp miały tylko osoby z zaproszeniami, które zostały bardzo uważnie wybrane spośród setek tysięcy chętnych. Otrzymaliście owo zaproszenie, wykorzystaliście je a potem...wyrzuciliście je prawdopodobnie na śmietnik.

Nie ma się co dziwić, że większość z Was tak pewnie zrobiła. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, kto stoi za takimi zaproszeniami? Są wśród was osoby, dla których codzienna praca to projektowanie zaproszeń okolicznościowych. Sama osobiście się tym zajmuje i mogę przyznać śmiało, że miałam już do czynienia z najróżniejszymi zaproszeniami. Jednak nie ma się czemu dziwić. Tak jak w zwykłym sklepie spożywczym, czy też z ubraniami klient ma wymagania, tak i w mojej pracy mam do czynienia z najróżniejszymi osobistościami.

Trafiają do mnie zamówienia na zaproszenia na wesele. Jednak nie są to byle jakie zaproszenia, których pełno jest w zwykłym hipermarkecie. Mają one być indywidualnie zaprojektowane a wszystko ma być już wypisane w środku, aby klient nie musiał męczyć się z pisaniem. Oprócz pięknych, romantycznych wierszy, które ja dobieram lub mój klient, muszę dobrać odpowiednia czcionkę oraz samo zdjęcie lub grafikę. Zostaną umieszczone one na zewnątrz zaproszenia oraz czasem nawet w środku. Klienci w tej kwestii są naprawdę wymagający i czasem pierwszy projekt ulega znacznym poprawkom.

Wykonuje również zlecenia na imprezy karnawałowe. Jedne odbywają się w klubach dyskotekowych, gdzie obowiązują luźne stroje a inne na wielkich salach, gdzie obowiązują piękne suknie oraz fraki lub garnitury. Powiem Wam, że obie imprezy odbywają się teoretycznie w jednym terminie, jednak zaproszenia na nie zupełnie się różnią. Balowe zaproszenia muszą mieć wręcz luksusowy charakter,a te na dyskotekę mogą mieć szalone, wesołe kolory.

Projektowanie zaproszeń to naprawdę odpowiedzialna, ale miła praca, którą bardzo chętnie wykonuje.

Friday, March 16 2018

Druk obrazów do salonu

Jak zrobić ładną aranżację do pokoju? Nasze ściany wydają się puste? Jak wykorzystać pustą przestrzeń? Właśnie takie pytania zadawałam sobie podczas sobotniego popołudnia gdy siedziałam na kanapie i patrzyłam na telewizor. Widziałam za nim pustą białą ścianę i zastanawiałam się jak wykorzystać tą pustą przestrzeń.

Continue reading

Wednesday, February 28 2018

Druk offsetowy - kiedy z niego korzystać?

Często klienci pytają mnie, jaki rodzaj druku wybrać do ich reklam. Ja ze swojej strony mogę przedstawić wady i zalety każdej metody, ale decyzja należy do klienta. Dzisiaj przyjrzyjmy się, czym jest druk offsetowy.

Continue reading

Thursday, February 22 2018

Projekty koszulek z nadrukami

W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się wypuszczanie przez dane firmy (zwłaszcza te z krótszym stażem) oryginalnych koszulek z nadrukami. Zauważyłem, że coraz częściej zgłaszają się do mnie osoby, które zamiast ulotek, banerów czy innego rodzaju papierowych materiałów reklamowych zlecają mi zaprojektowanie nadruku na odzież. Nie jest to jednak jedynie logotyp marki, jak miało to miejsce dawniej, ale jakiś unikalny slogan czy też grafika, wyrażająca konkretną myśl.

Continue reading

Tuesday, January 23 2018

Kalendarz ścienny z szablonu

Kalendarz jest niezbędny w każdym domu, biurze, sklepie... Bez niego, przynajmniej ja nie stworzę i nie zaplanuję odpowiednich wydarzeń. Kalendarz pomaga mi zastąpić także ludzką pamięć - dzięki notatkom wiem co, gdzie i kiedy mam do zrobienia i nie muszę zaśmiecać własnej pamięci niektórymi drobiazgami. A jak wiadomo, pamięć jest ulotna, dlatego warto czynić od czasu do czasu zapiski, zwłaszcza na kalendarzu.

Continue reading

Thursday, January 4 2018

Gdzie zamówić pieczątki firmowe?

Każda firma musi posiadać swoją pieczątkę, zawierającą takie elementy, jak logo, nazwę, a także regon czy nip. Pieczątka pełni nie tylko funkcję uwierzytelniającą dokumenty, ale również reklamową,dlatego jej wykonanie warto zlecić osobie, która posiada doświadczenie w marketingu i potrafi dopasować poszczególne elementy gadżetu do branży. Chodzi przecież o identyfikację wizerunkową firmy. Jako grafik wielokrotnie się przekonałam, że wymagania zleceniodawców, którzy chcą zamówić firmową pieczątkę zupełnie nie uwzględniają tego aspektu.

Continue reading

Monday, December 18 2017

Firmowe pudło

Jako grafik reklamowy zetknęłam się już z rozmaitymi formami promocji. Widziałam nadruki na kubkach, koszulkach czy słodyczach. Osobiście projektowałam kilka z nich. I muszę powiedzieć, że wciąż pozostaje szerokie pole dla tych, który są wystarczająco pomysłowi i odważni, żeby sięgnąć po nowości.

Continue reading

Wednesday, December 6 2017

Jak opanować aparat w ciemności?

Robienie zdjęć w ciemności to prawdziwe wyzwanie. Kiedy jedynymi jasnymi punktami są kolorowe światełka z kuli dyskotekowej naprawdę trudno jest zrobić coś, co pomoże stworzyć wartościowe pamiątki w albumie zdjęciowym. Nie jest to jednak przeszkodą dla doświadczonego fotografa, a ten który jeszcze tego nie umie, może się tego nauczyć. Wystarczy poznać kilka zasad, które wypisałam poniżej.

Continue reading

Friday, December 1 2017

Firmowe organizowanie czasu

Wszelkiego rodzaju organizery, jakie pomagam produkować na potrzeby firm, są dla mnie dużym wyzwaniem. Posiadają one określoną strukturę oraz elementy, bez których taki projekt nie miałby prawa bytu. Jednocześnie pozostawia to niewiele miejsca na kreatywność, którą sobie bardzo cenię. Muszę się dostosować do standardów, zachowując jednocześnie indywidualne przesłanie firmy – przede wszystkim jej komunikację wizualną.

Continue reading

Thursday, November 30 2017

Materiały reklamowe dla firm – warto inwestować?

Dobra strategia promocji to połowa sukcesu, jeżeli nie zaplanujemy odpowiednio działań reklamowych, niestety mamy niewielkie szanse na powodzenie biznesu. Warto stawiać na różnorodne formy reklamy, w tym na sprawdzone materiały reklamowe.

Continue reading

Friday, November 24 2017

Prostowanie obrazu - kiedy je wykorzystać

Podczas wykonywania ciekawych ujęć miast staram się znaleźć najlepszą możliwą pozycję. Czasem do wykonania dobrego ujęcia wystarczy wyjść na balkon. Innym razem aby zrobić zdjęcie wyspy z pozycji morza, trzeba wdrapać się na pokład statku. Fotografowanie nocnych ulic z góry wymaga z kolei wejścia ze sprzętem na dach jakiegoś wieżowca.

Continue reading

Friday, November 17 2017

Dobry projekt wizytówki

Co jest najważniejsze dla każdego przedsiębiorcy? Oczywiście sukces. W jaki sposób możemy go osiągnąć? Bez wątpienia zdobywając klientów. Jak jednak możemy ich pozyskać? Pierwszy krok do związania się klienta z firmą stanowi wizytówka. Na nic zda się świetna oferta, doskonała strona internetowa itp., jeśli klient nie będzie w stanie nas skojarzyć..

Continue reading

Friday, October 20 2017

Podkładka na biurko - małe know how

Każdy grafik pracujący w reklamie, doskonale wie, jak ważny jest porządek w najbliższym otoczeniu. Oczywiście najważniejsze jest biurko.

Continue reading

Tuesday, October 10 2017

Fotograf to najlepszy przyjaciel najważniejszych wydarzeń

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy warto zatrudnić fotografa na różnego rodzaju rodzinne uroczystości. Z mojej strony odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że TAK! I zaraz Wam powiem dlaczego.

Continue reading

Monday, October 9 2017

Mały dodatek wielka zmiana

Grafika komputerowa to moja ogromna pasja. Przygotowywanie wszelkiego rodzaju projektów sprawia mi wielką radość. Ostatnio swoje umiejętności wykorzystuję w reklamie.

Continue reading

Friday, September 29 2017

Dlaczego warto fotografować jesienią?

Każda pora roku jest bardzo specyficzna i każda wnosi w życie fotografa amatora jakieś szczególne wyzwania. Ja szczególnie lubię robić zdjęcia jesiennych krajobrazów, które potrafią naprawdę oddać klimat i aurę danego dnia i pokazać wiele uroków tej niesamowitej pory roku. Oto kilka powodów, dla których uważam, że naprawdę warto fotografować jesienią.

Continue reading

Friday, September 8 2017

Festiwal plakatu na świecie

Plakat należy obecnie traktować nie tylko jako środek przekazu i informacji w temacie najistotniejszych wydarzeń i eventów, ale przede wszystkim plakat jest rodzaj sztuki nowoczesnej, która wywołuje różne odczucia i zmusza do myślenia.

Continue reading

Tuesday, July 25 2017

Wszystkie zabytki duże i małe

Zabytki dzielą się na małe i duże. I każde nastręczają mnóstwo problemów przy fotografowaniu.

Duży zabytek to przeważnie budowla, czasem jej fragment, rzeźba; mały – różnie: niekiedy mebel, obraz czy porcelanowy drobiazg. Ale mały czy duży – fotografia zabytków powinna być wykonana w takiej rozdzielczości, by w internecie, powiększona, nie wyglądała jak składanka z cegieł.

Continue reading

Wednesday, July 12 2017

Własna drukarnia – ile można na tym zarobić?

Od lat pracuję w zawodzie grafika komputerowego, jednak od dłuższego czasu myślałam o założeniu własnego biznesu. Kiedy w końcu udało mi się ten plan zrealizować, okazało się, że ma on swoje plusy i minusy. Zapewne najbardziej interesuje Was kwestia zarobkowa i to, co własna drukarnia, drukowanie ulotek, książek, plakatów, itp. może do niej wnieść, dlatego pokrótce przedstawię Wam tę kwestię.

Continue reading

Thursday, June 29 2017

O czym należy pamiętać podczas wykonywania zdjęć krajobrazowych

Wiele osób rozpoczynających przygodę z fotografowaniem krajobrazów uważa, iż nie ma nic łatwiejszego niż uwiecznienie na zdjęciu otaczającego pejzażu. Wszakże co może być trudnego w sfotografowaniu jakiegoś drzewa, lasu, jeziora, góry bądź ścieżki? A tymczasem moje osobiste doświadczenie pokazuje, iż – wbrew powszechnie panującej opinii – ten typ fotografii nie należy do najłatwiejszych. Wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale także właściwego przygotowania, zaplanowania i zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt.

Continue reading

- page 1 of 3