Wednesday, July 25 2018

Plakaty reklamowe dla firm

Reklama w przedsiębiorstwie nadal ma wielkie znaczenie. Odkąd interesuję się tym tematem, zauważalne było dla mnie to, że mimo rozwoju Internetu i marketingu w branży internetowej, nadal wiele przedsiębiorstw, a nawet różnych instytucji i organizacji wybiera jako formę reklamy plakaty. Dlatego też plakaty reklamowe dla firm znajdują się w ofercie nie jednego grafika. Mimo że świat idzie do przodu, to chyba jednak nadal takie materialne formy reklamy odgrywają dużą rolę. Czasem wygodniej jest coś odczytać z Internetu, niż znaleźć coś w masie reklam w Internecie. No i reklamy w Internecie często są przez nas pomijane, a jeśli na mieście znajdziemy coś interesującego dla nas, to raczej będziemy skłonni się zatrzymać i chociaż przeczytać, czego ten plakat dotyczy.

Wykorzystaj dobrze całą powierzchnię!

Moja rada dla Was może być taka, że jeśli przygotowujecie jakiś plakat, to postarajcie się dobrze zaprojektować każdy jego element i dobrze wykorzystajcie jego powierzchnię. Musicie uważać na ilość i powiązanie kolorów, a także ilość informacji, jakie przekazujecie. Plakat ma mieć tylko charakter reklamowy i ma zawierać podstawowe informacje, więc uważajcie, aby czasem nie przesadzić z ich ilością.

Plakat musi być także odpowiedniego rozmiaru. Najpopularniejsze są chyba te A4 i A3, choć chyba te drugie będą lepsze. Mają nieco więcej powierzchni, dzięki czemu, nawet jeśli będą posiadać nieco więcej informacji, to i tak będzie to wyglądać lepiej, niż jak byłoby skupione na tak małej powierzchni, jak oferuje pierwszy napisany przeze mnie format.

Monday, June 25 2018

Notesy firmowe - moje know how

Jako grafik komputerowy zajmowałam się niejednokrotnie projektowaniem i wykonywaniem różnego rodzaju przedmiotów reklamowych dla firm. Wśród nich bardzo często popularne są różnego rodzaju notesy firmowe.

Continue reading

Monday, May 21 2018

Techniki nadruku na koszulkach

Koszulki i bluzki oraz czapki, torby czy ręczniki - to przedmioty, których popularność i częstość użytkowania zależy od przywiązania i sympatii, pozytywnych skojarzeń z daną rzeczą. Ciekawa i wygodna odzież, w dobrym stylu, sprawia, że sięgam po nią chętniej i kupuję dla znajomych czy dzieci. Rozmaite techniki nadruku na koszulkach gwarantują dobrą jakość produktów, ich odporność na zniszczenia oraz żywe, intensywne kolory i wzory.

Continue reading

Wednesday, March 21 2018

Zaproszenie na...

Otrzymaliście kiedyś na pewno zaproszenie na jakąś bardzo ważną imprezę. Mogło to być wesele, urodziny, imieniny albo może jakaś impreza w Waszej firmie, gdzie obowiązywały stroje wieczorowe. Na taka zabawę wstęp miały tylko osoby z zaproszeniami, które zostały bardzo uważnie wybrane spośród setek tysięcy chętnych. Otrzymaliście owo zaproszenie, wykorzystaliście je a potem...wyrzuciliście je prawdopodobnie na śmietnik.

Continue reading

Friday, March 16 2018

Druk obrazów do salonu

Jak zrobić ładną aranżację do pokoju? Nasze ściany wydają się puste? Jak wykorzystać pustą przestrzeń? Właśnie takie pytania zadawałam sobie podczas sobotniego popołudnia gdy siedziałam na kanapie i patrzyłam na telewizor. Widziałam za nim pustą białą ścianę i zastanawiałam się jak wykorzystać tą pustą przestrzeń.

Continue reading

Wednesday, February 28 2018

Druk offsetowy - kiedy z niego korzystać?

Często klienci pytają mnie, jaki rodzaj druku wybrać do ich reklam. Ja ze swojej strony mogę przedstawić wady i zalety każdej metody, ale decyzja należy do klienta. Dzisiaj przyjrzyjmy się, czym jest druk offsetowy.

Continue reading

Thursday, February 22 2018

Projekty koszulek z nadrukami

W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się wypuszczanie przez dane firmy (zwłaszcza te z krótszym stażem) oryginalnych koszulek z nadrukami. Zauważyłem, że coraz częściej zgłaszają się do mnie osoby, które zamiast ulotek, banerów czy innego rodzaju papierowych materiałów reklamowych zlecają mi zaprojektowanie nadruku na odzież. Nie jest to jednak jedynie logotyp marki, jak miało to miejsce dawniej, ale jakiś unikalny slogan czy też grafika, wyrażająca konkretną myśl.

Continue reading

Tuesday, January 23 2018

Kalendarz ścienny z szablonu

Kalendarz jest niezbędny w każdym domu, biurze, sklepie... Bez niego, przynajmniej ja nie stworzę i nie zaplanuję odpowiednich wydarzeń. Kalendarz pomaga mi zastąpić także ludzką pamięć - dzięki notatkom wiem co, gdzie i kiedy mam do zrobienia i nie muszę zaśmiecać własnej pamięci niektórymi drobiazgami. A jak wiadomo, pamięć jest ulotna, dlatego warto czynić od czasu do czasu zapiski, zwłaszcza na kalendarzu.

Continue reading

Thursday, January 4 2018

Gdzie zamówić pieczątki firmowe?

Każda firma musi posiadać swoją pieczątkę, zawierającą takie elementy, jak logo, nazwę, a także regon czy nip. Pieczątka pełni nie tylko funkcję uwierzytelniającą dokumenty, ale również reklamową,dlatego jej wykonanie warto zlecić osobie, która posiada doświadczenie w marketingu i potrafi dopasować poszczególne elementy gadżetu do branży. Chodzi przecież o identyfikację wizerunkową firmy. Jako grafik wielokrotnie się przekonałam, że wymagania zleceniodawców, którzy chcą zamówić firmową pieczątkę zupełnie nie uwzględniają tego aspektu.

Continue reading

Monday, December 18 2017

Firmowe pudło

Jako grafik reklamowy zetknęłam się już z rozmaitymi formami promocji. Widziałam nadruki na kubkach, koszulkach czy słodyczach. Osobiście projektowałam kilka z nich. I muszę powiedzieć, że wciąż pozostaje szerokie pole dla tych, który są wystarczająco pomysłowi i odważni, żeby sięgnąć po nowości.

Continue reading

Wednesday, December 6 2017

Jak opanować aparat w ciemności?

Robienie zdjęć w ciemności to prawdziwe wyzwanie. Kiedy jedynymi jasnymi punktami są kolorowe światełka z kuli dyskotekowej naprawdę trudno jest zrobić coś, co pomoże stworzyć wartościowe pamiątki w albumie zdjęciowym. Nie jest to jednak przeszkodą dla doświadczonego fotografa, a ten który jeszcze tego nie umie, może się tego nauczyć. Wystarczy poznać kilka zasad, które wypisałam poniżej.

Continue reading

Friday, December 1 2017

Firmowe organizowanie czasu

Wszelkiego rodzaju organizery, jakie pomagam produkować na potrzeby firm, są dla mnie dużym wyzwaniem. Posiadają one określoną strukturę oraz elementy, bez których taki projekt nie miałby prawa bytu. Jednocześnie pozostawia to niewiele miejsca na kreatywność, którą sobie bardzo cenię. Muszę się dostosować do standardów, zachowując jednocześnie indywidualne przesłanie firmy – przede wszystkim jej komunikację wizualną.

Continue reading

Thursday, November 30 2017

Materiały reklamowe dla firm – warto inwestować?

Dobra strategia promocji to połowa sukcesu, jeżeli nie zaplanujemy odpowiednio działań reklamowych, niestety mamy niewielkie szanse na powodzenie biznesu. Warto stawiać na różnorodne formy reklamy, w tym na sprawdzone materiały reklamowe.

Continue reading

Friday, November 24 2017

Prostowanie obrazu - kiedy je wykorzystać

Podczas wykonywania ciekawych ujęć miast staram się znaleźć najlepszą możliwą pozycję. Czasem do wykonania dobrego ujęcia wystarczy wyjść na balkon. Innym razem aby zrobić zdjęcie wyspy z pozycji morza, trzeba wdrapać się na pokład statku. Fotografowanie nocnych ulic z góry wymaga z kolei wejścia ze sprzętem na dach jakiegoś wieżowca.

Continue reading

Friday, November 17 2017

Dobry projekt wizytówki

Co jest najważniejsze dla każdego przedsiębiorcy? Oczywiście sukces. W jaki sposób możemy go osiągnąć? Bez wątpienia zdobywając klientów. Jak jednak możemy ich pozyskać? Pierwszy krok do związania się klienta z firmą stanowi wizytówka. Na nic zda się świetna oferta, doskonała strona internetowa itp., jeśli klient nie będzie w stanie nas skojarzyć..

Continue reading

Friday, October 20 2017

Podkładka na biurko - małe know how

Każdy grafik pracujący w reklamie, doskonale wie, jak ważny jest porządek w najbliższym otoczeniu. Oczywiście najważniejsze jest biurko.

Continue reading

Tuesday, October 10 2017

Fotograf to najlepszy przyjaciel najważniejszych wydarzeń

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy warto zatrudnić fotografa na różnego rodzaju rodzinne uroczystości. Z mojej strony odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że TAK! I zaraz Wam powiem dlaczego.

Continue reading

Monday, October 9 2017

Mały dodatek wielka zmiana

Grafika komputerowa to moja ogromna pasja. Przygotowywanie wszelkiego rodzaju projektów sprawia mi wielką radość. Ostatnio swoje umiejętności wykorzystuję w reklamie.

Continue reading

Friday, September 29 2017

Dlaczego warto fotografować jesienią?

Każda pora roku jest bardzo specyficzna i każda wnosi w życie fotografa amatora jakieś szczególne wyzwania. Ja szczególnie lubię robić zdjęcia jesiennych krajobrazów, które potrafią naprawdę oddać klimat i aurę danego dnia i pokazać wiele uroków tej niesamowitej pory roku. Oto kilka powodów, dla których uważam, że naprawdę warto fotografować jesienią.

Continue reading

Friday, September 8 2017

Festiwal plakatu na świecie

Plakat należy obecnie traktować nie tylko jako środek przekazu i informacji w temacie najistotniejszych wydarzeń i eventów, ale przede wszystkim plakat jest rodzaj sztuki nowoczesnej, która wywołuje różne odczucia i zmusza do myślenia.

Continue reading

- page 1 of 3