Piękne światło

Fotografia bez światła nie mogłaby istnieć. Dlatego między innymi warto wykorzystać przepiękne jesienne światło do robienia zdjęć o tej porze roku. Podczas jesiennych dni możemy wykonać świetne zdjęcia bez użycia lampy błyskowej i podobnych sprzętów, ponieważ światło oświetlające ziemię jest wówczas dość jednostajne, równomierne i delikatnie modeluje elementy krajobrazu. Szczególnie także doceniam jesienne wschody słońca, zwłaszcza gdy chcę wykonać fotografie lasów.

Unikatowe elementy krajobrazu

Jesień obfituje w niezwykłe elementy krajobrazu, niespotykane o żadnej innej porze roku. Mowa tu oczywiście przede wszystkim o spadających z drzew, kolorowych liściach, które stanowić mogą zarówno tło w jesiennym krajobrazie, jak i być głównym tematem zdjęcia. Warto również zwrócić uwagę na wiele gatunków zwierząt i roślin, które są charakterystyczne właśnie dla tej pory roku.

Ciekawe zjawiska pogodowe

Jesień kojarzy nam się raczej z niezbyt przyjemną pogodą, jednak ogromnym plusem takiej aury jest między innymi to, że daje ona ciekawe i niezapomniane efekty na zdjęciach. Przede wszystkim zachęcam do robienia jesiennych zdjęć w deszczu. Wśród kropel świetnie wyglądają zarówno krajobrazy miejskie jak i wiejskie, a las nabiera cech magii i tajemnicy.

Niezapomniane kolory

Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu także niezwykłych barw, jakie oferuje nam jesień. Piękne kolory w różnych odcieniach pozwalają na tworzenie ciekawych kompozycji i zabawę kolorem w fotografii. Oprócz tego fotografia tak intensywnych barw w wielu odcieniach pomaga sprawnie opanować sztukę fotografowania i nauczyć się obsługi podstawowych funkcji aparatu.