Fotograf jako osoba niezależna najlepiej przygotuje cały reportaż

Jako fotograf najlepiej wiem ile czasu i pracy muszę poświęcić, aby oddać klientom materiał, który trafi w ich gusta i stanie się ich pamiątką rodzinną. Fotografia okolicznościowa wcale nie jest łatwa, ponieważ trzeba mieć dobre oko i wyczucie chwili, aby uchwycić najpiękniejsze emocje w tym jednym momencie.

Mówiąc fotografia okolicznościowa mam na myśli przede wszystkim takie wydarzenia jak śluby, chrzciny, osiemnastki, studniówki, pierwsze komunie święte i inne wydarzenia rodzinne. Tutaj liczą się przede wszystkim emocje całej rodziny, która przeżywa ważne dla nich wszystkich święto. Dobry fotograf doskonale wie, jak złapać najlepszy kadr, zapisać na kliszy łzy wzruszenia skrzętnie ukrywane przez mamę czy babcię, lub spojrzenia pełne miłości młodej pary.

Ponadto podczas tych wszystkich wydarzeń bardzo ważne jest pozostanie praktycznie niezauważonym przez gości, aby ci z kolei mogli się swobodnie bawić, głośno śmiać i cieszyć – jednym słowem wyrażać prawdziwe emocje, o które tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. W końcu nikt nie chce udawanych i sztucznych uśmiechów jako pamiątki ze ślubu, chrzcin czy uroczystości rocznicowej.