Każdy z nas ma swoje metody na bardziej wydajną pracę. Ja mogę pracować tylko wtedy, gdy wokół mnie panuje idealny ład i porządek. Chociaż z obserwacji wiem, że niektórzy wolą mieć tzw twórczy bałagan. Na moim biurku stoi tylko monitor, myszka, szkicownik. No i oczywiście jest duża, wygodna podkładka. To ważny element wyposażenia. Można do niej przykleić małe karteczki, które spełniają rolę podręcznego szkicownika, czy po prostu notesu. Dobra podkładka na biurko musi być według mnie przede wszystkim duża i wykonana z trwałego tworzywa. Duża – aby zapewnić wygodę, z dobrego materiału – aby można było łatwiej utrzymać ją w czystości. Taką podkładkę wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i już na biurku panuje porządek.

Moja podkładka ma jeszcze jedną dodatkową zaletą. Jej częścią jest niewielki pojemnik na ołówki czy długopisy. Bo chociaż jako grafik pracuję głównie na komputerze, to jednak większość pomysłów najpierw szkicuję na papierze. Wszelkie materiały piśmiennicze muszę mieć więc zawsze pod ręką. Taka podkładka z pojemnikiem sprawdza się tu idealnie.

Oczywiście każdy ma swoje upodobania, ale ja właśnie taką podkładkę i takie biurko preferuję najbardziej. Ale może ktoś woli inaczej zagospodarować swoje biurko.