Wywnioskowałam już dawno, fotografia miast jest pod tym względem szalenie wymagająca. Wynika to stąd, że w dobrych zdjęciach fotografowany obiekt to zaledwie kilka procent sukcesu. Największy sukces stanowi znalezienie idealnej perspektywy. A co, jeśli nie jest możliwe znalezienie się dokładnie w miejscu ogniskowej naszego obiektu i fotografowanie go tak, aby stał na wprost? Można zastosować tak zwane prostowanie obrazu.

System Lens True to sposób na to, jak ze zdjęcia zrobionego z pozycji klasycznego turysty stojącego przed zabytkiem, zrobić zdjęcie wysokiej klasy. Lens True doskonale koryguje perspektywę, nawet gdy nie udało nam się znaleźć odpowiedniej pozycji do wykonania zdjęcia marzeń. To także idealny system do korekcji perspektywy również wtedy, gdy nie zabraliśmy ze sobą statywu i zdjęcie nie może być idealnie równe.

Niestety, wadą tego systemu jest to, że funkcjonuje on tylko na urządzeniach Apple. Daje to jednak nadzieję na to, że posiadając drogi markowy sprzęt z odpowiednim oprogramowaniem możemy robić równie dobrej jakości zdjęcia co zawodowy fotograf swoją cyfrówką z mnóstwem manualnych ustawień. Pomimo wszystko do robienia dobrych ujęć wybieram jednak swoją starą dobrą lustrzankę.