Nie ma się co dziwić, że większość z Was tak pewnie zrobiła. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, kto stoi za takimi zaproszeniami? Są wśród was osoby, dla których codzienna praca to projektowanie zaproszeń okolicznościowych. Sama osobiście się tym zajmuje i mogę przyznać śmiało, że miałam już do czynienia z najróżniejszymi zaproszeniami. Jednak nie ma się czemu dziwić. Tak jak w zwykłym sklepie spożywczym, czy też z ubraniami klient ma wymagania, tak i w mojej pracy mam do czynienia z najróżniejszymi osobistościami.

Trafiają do mnie zamówienia na zaproszenia na wesele. Jednak nie są to byle jakie zaproszenia, których pełno jest w zwykłym hipermarkecie. Mają one być indywidualnie zaprojektowane a wszystko ma być już wypisane w środku, aby klient nie musiał męczyć się z pisaniem. Oprócz pięknych, romantycznych wierszy, które ja dobieram lub mój klient, muszę dobrać odpowiednia czcionkę oraz samo zdjęcie lub grafikę. Zostaną umieszczone one na zewnątrz zaproszenia oraz czasem nawet w środku. Klienci w tej kwestii są naprawdę wymagający i czasem pierwszy projekt ulega znacznym poprawkom.

Wykonuje również zlecenia na imprezy karnawałowe. Jedne odbywają się w klubach dyskotekowych, gdzie obowiązują luźne stroje a inne na wielkich salach, gdzie obowiązują piękne suknie oraz fraki lub garnitury. Powiem Wam, że obie imprezy odbywają się teoretycznie w jednym terminie, jednak zaproszenia na nie zupełnie się różnią. Balowe zaproszenia muszą mieć wręcz luksusowy charakter,a te na dyskotekę mogą mieć szalone, wesołe kolory.

Projektowanie zaproszeń to naprawdę odpowiedzialna, ale miła praca, którą bardzo chętnie wykonuje.